Перший урок 1 клас "Моя рідна школа"
Тема. Моя рідна школа.
Мета: дати першокласникам уявлення про школу, формувати у них інтерес до знань, прагнення їх здобувати, розвивати пам'ять, мислення, бажання працювати творчо, збагачувати словниковий запас; сприяти вихованню почуття любові до школи, як до рідної домівки.
Обладнання: намальовані синички з буквами ш, к, о, л, л, а у дзьобиках, м’яка іграшка півник, казкові персонажі, ілюстрацій ний матеріал на шкільну тематику.
Хід уроку
І. Організація класу.
- Добрий день, мої маленькі школярики. Я вітаю вас із першим навчальним днем, із першим шкільним святом, із першим уроком. Цей день обов’язково буває в житті кожної людини. АЛЕ БУВАЄ ОДИН-ЄДИНИЙ РАЗ. І, може, тому він такий хвилюючий. Сьогодні ми з вами вступили у нашу велику шкільну родину, ви стали учнями 1 класу. З цього дня ми будемо мандрувати країною Знань, збираючи усе, що вона нам подарує. А дарує вона те, без чого ми не можемо жити, працювати, - знання. Відтепер ви не просто діти, ви – школярі!
Це не вигадка,не казка,
Що віднині я – школярик.
Ось портфелик мій, будь ласка,
А в портфелику – букварик.
А в портфелі – акварелі
Грають барвами м’якими,
Є і зошити в портфелі,
І щоденник поряд з ними.
Лиш оцінок ще немає,
Бо почав я вчитись тільки,
Хоч сестричка вже питає,
Чи носитиму десятки.
Але щоб наш урок міг продовжуватись далі, нам слід познайомитись.
Знайомство з учнями.
Учитель називає себе, передає м’яку іграшку учневі, який сидить за першою партою. Учень називає себе і передає іграшку сусідові по парті, і т. д.
Ось ми з вами і познайомились. Ми проведемо разом чотири роки, протягом яких нас очікує багато цікавого. Від сьогодні у вас з’являться нові друзі, з якими ви ділитимете свої радощі й сумніви, перемоги й невдачі, будете вчитися разом робити гарні справи. Отже, сьогодні народжується ще одна шкільна сім’я.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Відгадайте загадку:По подвір’ю ходить птах
І співає по складах. (Півник)
Учитель показує м’яку іграшку – півника.
До нас на урок завітав Півник-трудівник, який рано-вранці всіх будить до школи, до того ж не сам, а разом зі своїми друзями – пташками.
Учитель показує класу картинку із зображенням синичок, які у дзьобиках тримають букви.
Як називаються ці пташки?
Що синички принесли вам у дзьобиках?
Нам треба скласти з поданих букв слово.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Тема нашого уроку – «Моя рідна школа.»
А для чого потрібна школа? Так, школа – це велика країна Знань. Вона розкриє безліч секретів. Ви пройдете багатьма стежками цієї країни, і я думаю, вам це сподобається.
ІV. Робота над темою.
Знову нашому півнику не сидиться. Він хоче разом з вами подорожувати Країною Знань. Рушаймо у подорож.
Зупинка «Математична»
На цій зупинці нас чекає казковий герой – Мишка.
Раз, два, три, чотири, п’ять –
Вміють дітки рахувать.
Дуже точна це наука,
І її всі дітки вчать.
Всім вона потрібна, знайте,
Математику вивчайте!
Мишка хоче перевірити, чи знаєте ви математику.
Порахуйте від 1 до 10.
Порахуйте від 10 до 1.
Порахуйте, скільки хлопчиків і дівчаток у класі.
Складіть приклад і розв’яжіть.
Скільки геометричних фігур тут заховано?
Молодці! Впорались із завданням. Продовжимо нашу подорож.
Зупинка «Мовна».
На нас чекає мудра Бджілка. Вона знає, що це ваш перший урок, і ще не всі вмієте писати і читати. Але з моєю допомогою ви надрукуєте свої імена на сонячних промінчиках, які лежать у вас на парті. І ми утворимо із цих променів-імен сонечко, яке світитиме в нашому класі.
Молодці! Усі впорались із завданням. Яке гарне сонечко світитиме в нашій школі! Мандруємо далі!
Зупинка «Спортивна».
Фізкультпауза.
Зупинка «Природнича».
Зустрічає нас веселий Жираф і хоче перевірити, що ви знаєте про навколишній світ, природу, природні явища.
Гра «Вгадай, хто це?». Загадки.
Ось вона яка
Розбійниця морська!
Всіх би проковтнула
Зажерлива … (акула)
Тільки дощик прошумів
Над лужком, над лісом,
Хтось у небі рушничок
Вишитий повісив. (веселка)(Дугоподібна різнокольорова смуга на небі, яка з’являється внаслідок заломлення сонячних променів у краплинках дощу; райдуга. Сім кольорів: червоний, оранжевий, жовтий, зелений, блакитний, синій. Фіолетовий.)
В теплий дощик народився,
Парасолькою накрився.
Може б з лісу пострибав,
Якби другу ногу мав. (гриб)
Стоїть в баночці, в аптечці,
Коричневий, пахучий.
А на ліктях і колінах
Він жовтий і щипучий. (йод)
Зупинка «Казкова».
Гра «З якої казки?»
«…А Півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а Мишенята танцюють та в ігри грають…» (Колосок).
«…Кізонько моя мила, Кізонько моя люба, чи ти пила, чи ти їла?..» (Коза-Дереза.)
«…Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» (Колобок).
«…От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і приніс додому…» (Котик і Півник).
«…Хто, хто тут живе?
Я – Мишка-шкряботушка, Жабка-скрекотушка, Зайчик-побігайчик!
А ти хто така?» (Рукавичка).
Гра «Утвори слова».
З ВІНОК
П УЧКА
Ш ЛІВЦІ
О ОШИТ
Р ОРТФЕЛЬ
ДЗ КОЛЯР
Молодці, ви щойно пройшли першою стежкою Країни Знань, упоралися з усіма завданнями.
Ми будемо учитись на «відмінно»,
Із поведінкою в нас буде все гаразд,
Та ви прийміть нас із любов’ю тільки
І поведіть у перший клас.
- Я з великою радістю поведу вас у перший клас. Хай шкільне життя буде для вас щасливим! Хай стеляться вам сонячні дороги у широкий світ знань. Умінь, праці і звершень! В добру путь, дорогі діти! На цьому наш перший урок закінчено.
вчитель Нікітіна І.О.
Нравится материал? Поддержи автора!
Ещё документы из категории педагогика:
Чтобы скачать документ, порекомендуйте, пожалуйста, его своим друзьям в любой соц. сети.
После чего кнопка «СКАЧАТЬ» станет доступной!
Кнопочки находятся чуть ниже. Спасибо!
Кнопки:
Скачать документ